Notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas apkope

< uz sarakstu
Ūdens ir viens no mūsu dzīvības avotiem, un tā kvalitāte ir būtiska gan cilvēku veselībai, gan arī dabas resursu saglabāšanai. Notekūdeņu bioloģiskā attīrīšanas iekārta ir viena no svarīgākajām sistēmām, kas nodrošina ūdens ilgtspējīgu izmantošanu. Tomēr, lai nodrošinātu tās efektivitāti un ilgmūžību, ir ļoti svarīgi veikt regulāru apkopi.

Šajā rakstā mēs apskatīsim, kā veikt notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas apkopi un kādi ir tās svarīgākie komponenti un funkcijas. Tas palīdzēs jums saprast, kā efektīvi uzturēt šo sistēmu, lai nodrošinātu tās optimālu darbību un ilgmūžību.

Iekārtas apkopes veikšana

Lai gan AT sērijas attīrīšanas iekārtām obligātā apkope ir jāveic vienu reizi gadā un iekārta strādā automātiski, regulāras pārbaudes nodrošinās, ka iekārta ir darba kārtībā, spējot efektīvi attīrīt ūdeni. Veicot pārbaudi sava īpašuma ūdens attīrīšanas iekārtai ir jāpievērš uzmanība tabulā minētajiem kontroles punktiem. Katrs no šiem punktiem tiek smalkāk aprakstīts manuālī, kas nāk līdzi iegādājoties kādu no AT vai AT- pluss sērijas ūdens attīrīšanas iekārtām.

Lielākā daļa klientu izvēlās ikgadējo apkopi uzticēt mūsu profesionāļiem. Notekūdeņu bioloģiskā attīrīšanas iekārtas apkope izmaksā no 120 EUR un tajā ir iekļauta:
  • Lieko dūņu atpumpēšana un to utilizēšana;
  • Iekārtas skalošana;
  • Iekārtas piepildīšana ar ūdeni;
  • Attīrīšanas iekārtas noregulēšana;
  • Gaisa kompresoru filtra tīrīšana;
  • Pēc nepieciešamības, kanalizācijas sūkņu stacijas skalošana.

 

Kas jāievēro mājsaimniecībām ar bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu

Atceries, ka ūdens nekur nepazūd un tiek izmantots atkārtoti, tādēļ tā tīrība ir neatņemama sastāvdaļa no ikdienas lietošanas savā mājsaimniecībā. Tāpēc, atgādinām svarīgāko, kas jums ir jāatcerās izmantojot bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu.

  • Ūdens attīrīšanas iekārtas dūņu neatgriežamu bojāeju veicina ​​rūpnieciskā ķīmija un toksiskas vai bīstamas vielas (krāsas, lakas, eļļas šķīdinātāji, skābes u.c.).
  • Iekārtas darbība tiek traucēta, ja tajā novada ūdenī nešķīstošas vielas kā plastmasa, papīra roku dvieļi, koka gabali un higiēnas preces.
  • Kanalizācijas sistēma nav paredzēta ēdiena atlieku vai lielu eļļas daudzumu pārstrādei.
  • Ūdeni, kurā mazgāts tika mājdzīvnieks nav ieteicams novadīt kanalizācijā.

Pieteikt apkopi


Notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas apkope ir būtisks faktors, kas nodrošina sistēmas efektīvu darbību un ilgmūžību. Veicot regulāru apkopi, jūs varat uzlabot iekārtas darbības efektivitāti, samazināt bojājumu riskus un pagarināt tās darbības laiku.

Svarīgākās notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas komponentes, kas ir jāuzrauga un jātīra, ir aerācijas sistēmas, filtri, sūkņi un ūdens krājumi. Lai nodrošinātu iekārtas optimālu darbību, ir svarīgi ievērot ražotāja ieteiktos tīrīšanas un apkopes noteikumus, kā arī veikt regulāras pārbaudes.

Turklāt, noteikti jāpatur prātā, ka notekūdeņu bioloģiskā attīrīšanas iekārtas nevar attīrīt visu, tādēļ ir svarīgi arī veikt citus pasākumus, piemēram, samazināt piesārņojuma avotus un ievērot piesārņojošo vielu daudzumu, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un drošu ūdens resursu izmantošanu.

Kopumā, lai nodrošinātu notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ilgmūžību un efektivitāti, ir svarīgi veikt regulāru apkopi un uzturēšanu, kā arī rūpīgi ievērot ražotāja ieteikumus un veikt pārbaudes. 
Dalīties: